Budzimy Patrycję! Wspieramy aktywnie jej rehabilitację

28 września 2018 r., piątek, zwykły dzień, początek weekendu. Nic nie wskazywało na to, że dzień ten zakończy się w taki właśnie sposób. Dzwoni telefon. Spoglądam. Tata Patrycji. Odbieram… milknę. Następne, co utkwiło w mojej pamięci, to SOR szpitala w Szczecinie. Przyjeżdża karetka. Niby spokój. Ale to tylko pozory. Jest nerwowo. Nie wiemy, co się stało. Jaki jest stan Patrycji. Lekarze dawkują informacje. Nie jest dobrze. Jest źle! Bardzo źle. Patrycja walczy o życie. Dalej OIOM. W końcu dobre informacje. Patrycja zaczęła oddychać samodzielnie. Respirator nie jest już potrzebny. Patrycja wychodzi ze szpitala. Tafia do domu, a następnie do wyspecjalizowanego ośrodka dla osób w śpiączce. Rehabilitacja trwa do dzisiaj. To już prawie 4 lata. Wierzymy, że Patrycja wróci do dawnego życia. Postanowiłem aktywnie włączyć się w zbieranie funduszy dla Patrycji. Wpłaty można dokonywać pod adresem: https://zrzutka.pl/budzimy-patrycje. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na opłacenie turnusów w specjalistycznych ośrodkach neurorehabilitacji. Każdy taki pobyt niesie za sobą istotny postęp dla Patrycji i jej stanu zdrowia.

Dzień, który zmienił wszystko

29 września 2018 r. wywrócił życie Patrycji i jej Rodziny do góry nogami. Od tego dnia nic nie jest takie, jak dawniej. Patrycja miała wypadek samochodowy. Samochód, którym kierowała inna osoba, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo, od strony pasażera. Na miejscu szybko zjawiła się straż pożarna i pogotowie. Rozpoczęła się walka o życie Patrycji, która trwała prawie 3 miesiące. Patrycja tę walkę wygrała, niemniej od czasu wypadku pozostaje w śpiączce. Zakres doznanych obrażeń był ogromny. Każdy dzień specjalistycznej rehabilitacji przybliża Patrycję do pełni sił i normalnego życia.

Marzenia, plany… walka o życie, o pierwszy samodzielny oddech, o powrót do zdrowia

Patrycja w chwili wypadku miała 19 lat. Wypadek zdarzył się w klasie maturalnej. Dalej na horyzoncie były studia. Patrycja miała przed sobą całe życie, ambitne plany, piękne marzenia. Ich miejsce zastąpiło jedno – aby się obudzić! Stanąć na nogi – dosłownie i w przenośni. Ponownie móc rozmawiać z bliskimi, śmiać się nimi, żartować. Aby było po prostu jak dawniej. Normalnie. Rodzina Patrycji wierzy, że jest to możliwe. Wierzy w to również Patrycja. Koszt rehabilitacji jest znaczny. Pieniądze zebrane w ramach zrzutki przeznaczone zostaną na opłacenie turnusów w specjalistycznych ośrodkach neurorehabilitacji. Każdy taki pobyt niesie za sobą istotny postęp dla Patrycji i jej stanu zdrowia.

Sukces lekarzy i duży krok naprzód

W drugiej połowie 2021 r. przeprowadzono u Patrycji dwa zabiegi neurochirurgiczne. W trakcie każdego z nich wykonano operację polegającą na plastyce kości czaszki (uzupełnieniu ubytku kości czaszki). Patrycja wskutek wypadku doznała rozległego urazu wielonarządowego. Konieczna była obustronna kraniektomia odbarczająca, której skutkiem był znaczny ubytek kości czaszki. W trakcie pierwszego zabiegu uzupełniono stronę lewą, a drugiego – prawą. Głównym celem tych zabiegów było wsparcie procesu rehabilitacji. Pierwsze efekty są dostrzegalne. Osoby opiekujące się Patrycją są pozytywnie zaskoczone jej postępami. Wszyscy czekamy na ten dzień, w którym nastąpi przełom. A wszystko wskazuje na to, że prędzej, czy później, dzień ten nastąpi. Liczymy na to, że prędzej.

Prosimy o wsparcie, aby możliwe było systematyczne uczestnictwo Patrycji w turnusach rehabilitacyjnych. Za każdą wpłatę w imieniu Patrycji serdecznie dziękujemy.