O blogu

Podejmując się prowadzenia bloga o zakażeniach szpitalnych postawiłem sobie za cel podniesienie świadomości społeczeństwa w tym temacie, w aspekcie prawnym.

Czym są zakażenia szpitalne? Jakie obowiązki spoczywają na placówkach medycznych aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo pobytu?

Postaram się w sposób przystępny dla czytelnika przedstawić problematykę związaną z zakażeniami bakteriami, wirusami i pasożytami. Jako radca prawny doradzający szpitalom i zakładom opieki zdrowotnej będę mógł podzielić się nie tylko wiedzą „teoretyczną”, którą zdobyłem analizując orzecznictwo dotyczące zakażeń, ale przede wszystkim moim doświadczeniem i wiedzą „praktyczną”. Każdy proces medyczny z zakażeniem w tle stanowi dla mnie cenne źródło informacji, które mogę wykorzystać w codziennej pracy. Mam możliwość doradzania placówkom medycznym i wskazywania gdzie ich system zapobiegania zakażeniom „ma dziurę”, co przyczynia się do jego poprawy, z korzyścią dla pacjentów, jak również reprezentowania pacjentów zakażonych przez placówki medyczne z „dziurawym” systemem zapobiegania zakażeniom szpitalnym.

W tego rodzaju procesach medycznych powołani w sprawie biegli jak mantrę powtarzają: „Zakażenia były, są i będą! Nie da się ich wyeliminować.”. Nic jednak nie zwalania placówki medycznej i jej personelu, aby za każdym razem przedsięwziąć takie środki, które ryzyko zakażenia pacjenta sprowadzą do możliwie niskiego poziomu i zapewnią pacjentowi bezpieczeństwo pobytu.

Zapraszam do lektury bloga, komentowania wpisów i proponowania tematów, o których chciałbyś przeczytać.

businessmen-1039903_1280

%d blogerów lubi to: